27 Ağu 2018

Cinsel Organ Siğilleri

CİNSEL ORGAN SİĞİLLERİ Cinsel organ siğilleri (cinsel ilişkiyle geçen siğiller veya kondiloma akuminata olarak da bilinir) çok yaygındır. Papiilomavirus nedeni ile ortaya çıkarlar ve genellikle bu rahatsızlığı taşıyan biriyle doğrudan cinsel ilişki yoluyla geçerler. Kuluçka dönemi 1-6 aydır. Bu siğiller vulvada, vajinanın duvarlarında, rahim boynunda veya perineum da (dış cinsel organlarla anüs arasındaki bölge) gelişebilirler.… Devamını Oku »

05 Eki 2017

Kadın sesi yumurtlama döneminde daha çekici

ANKARA – Araştırma çerçevesinde, kadınların menstrüel döngülerinin farklı dönemlerinde kayda alınan sesleri her iki cinsten öğrencilere dinletildi. ABD’de yapılan bir araştırmada, kadın sesinin yumurtlama döneminde daha çekici olduğu gözlendi. New York Üniversitesi tarafından yapılan ve New Scientist dergisinde yayımlanan araştırma, bu kayıtları dinleyenlerin, kadınların yumurtlama noktasında kaydedilen seslerini çok çekici bulduğunu gösterdi. Araştırma, menstrüel döngü… Devamını Oku »

30 Tem 2017

Cinsel organda sedef oluşumu

Cinsel organlarda sedef tek başına veya diğer bölgelerle beraber ortaya çıkabilir. Yaralar küçük kızarıklıklardan geniş yamalara kadar farklılık gösterebilmektedir.Bu bölgelerde görülen en sık sedef tipi ters (inverse) sedeftir. Cinsel organlarda yerleşen sedef sıklıkla tedaviye

31 Oca 2016

Kadınlar ve Cinsellik

Bu sürecin kadınlar açısından değerlendirdiğinde tablonun biraz daha karardığını vurgulayan İncesu, çalışan, eşiyle aynı güçlükler, koşuşturmalar, kariyer planları gibi stres faktörleriyle karşı karşıya olan kadınların ev ve çocuk bakımı gibi yükleri de üstlenmeleri sonucu kendi özel yaşamlarına, kişisel gelişimlerine ve cinselliklerine enerji ve

23 Ara 2015

Cinsel aktivite kalbi nekadar etkiliyor

Cinsel aktivite kalbi ne kadar zorluyor?   ANKARA (İHA) – Cinsel ilişkinin az da olsa kalp krizi riskini artırdığı belirlenirken, sağlıklı bir kişide cinsel aktivitenin orta dereceli bir egzersize eşdeğer olduğu ortaya çıktı. Hareketsiz yaşam ve evlilik dışı ilişkilerin yanısıra cinsel birleşme pozisyonu da kalp krizi riskini tetikliyor. Bunun için uzmanlar, kalp hastalarının, ideal pozisyonda cinsel… Devamını Oku »

06 Ara 2014

Uyarıcı Araçlar

Cinsel coşkuyu uyandırmak, cinsel organların birleşmeye hazır bulunmaları­nı sağlamak, hatta bazan cinsel doyum bozukluklarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir takım araçlar vardır. Bunlar batı ülkelerinde son yıllarda geniş çapta piyasaya sunulmuş­tur. Araçların içlerinden pek çoğu tarihin eski çağlarında değişik yerlerde cinsel hazlara çeşit katmak üzere geliştirilip kullanılmış nesnelerdir.                   ___

06 Kas 2014

Utanma Duygusu

Larousse’a göre, cinsel bir anlam taşıyan şeylere karşı duyulan endişe ve korku duygusudur. Fakat utanma duy­gusu çoğunlukla cinsel bir anlam taşımayan gizlilik, ihtiyatltlık ve edeplilik duygularını da içerir. İnsan olmayan hiç bir canlı utanç duymaz, tüm tehlikelere karşı insanaözgü değerler taşıyan koruma ve karşı koyma içgüdülerini bilemez. Utanma duygusu incelenirken gövdesel ve ruhsal utanma duygularının… Devamını Oku »

06 Eki 2014

Tutuklularda Cinsellik

Toplum yasa ve kurallarıyla çelişen davranışlarda bulunanlar “cezaevleri” ne kapatılıp hürriyetlerin kısıtlanması şeklinde cezalandırılmaktadır. Kişinin cezaevine kapatılmasına yol açan nedenler çok çeşitli olduğu halde aynı şekilde ve bir arada cezalandırılmaları çağdaş hukuk ve psikoloji uzmanlarınca eleştirilen ve örneğin, her türlü hastalığa -değişik dozlarda olsa bile- aynı ilacın verilmesi kadar olumsuz ve anlamsız olarak nitelendirilmektedir. Modern… Devamını Oku »

06 Eyl 2014

Tutukluk

1- Bazı içgüdü, heyecan ve isteklerin bir takım nedenler yüzünden frenlenmesi ve bunların üst üste yığılması sonucu kişinin cinsel yapısında ortaya çıkan güçsüzlük ve bazı cinsel yeteneklerin yitirilmesi                   ‘ 2-  Psikopatik ve nevrotik (sinirsel) kendine güvensizlik yüzünden’ ortaya çıkan ve kişinin kendini kabul ettirmesi­ni, kişiliğini onaylatmasını engelleyen tutukluk. 3-  Melankoli ve bedbinlik yüzünden meydana gelen… Devamını Oku »

06 Tem 2014

Uyum

Kadın ve erkeklerin çoğu tam bir cinsel doyumu evlilikte ararlar. Oysa cinsel doyum, evlilikle birlikte hazır gelen bir şey değildir. Doyumlu bir ilişki belli bir çaba sonucu elde edilir. Evliliğin cinsel mutluluk garantisi olduğunu sanmak yanlıştır. Uyumlu bir cinsel ilişki arayan kişilerin önce kendi cinsel ilgi ve yetenekleri konusunda gerçekçi bir anlayışa sahip olmaları önemlidir.… Devamını Oku »